Izvod iz biltena dnevnih događaja za protekla 24 sata

Izvod iz biltena dnevnih događaja za protekla 24 sata

Za protekla 24 sata (19/20.9.2023.godine), iz oblasti sprečavanja i otkrivanja kriminaliteta, na području Hercegovačko-neretvanskog kantona registrovano je 9 prijava; na području Mostara 8 i na području Prozor-Rame 1.                           

Iz oblasti javnog reda i mira registrovana su 2 prekršaja, oba na području Mostara.                    

Iz oblasti bezbjednosti saobraćaja registrovane su 2 saobraćajne nezgode; na području Mostara 1 i na području Jablanice 1.

Od evidentiranih događaja izdvajamo:

  • 19.9.2023. godine, u 10,00 sati, po naredbi Općinskog suda Konjic izvršen je pretres porodične kuće i pratećih objekata u ul. kralja Tomislava u Prozoru, a koje koristi A.M. (1979). Prilikom pretresa pronađeno je 20-tak identičnih pvc omota u kojima se nalazilo više komada nn sjemenki, te jedan metak. A.M. je lišen slobode, a s navedenim upoznat nadležni tužilac.